Sopron – 11.C

2026.05.11.

A 11.C osztálykirándulása a Hűség városában

A11.C osztály útra kelt, hogy felfedezze az ország egyik legszebb szegletét, Sopront és környékét. A túrát a „magyar Versailles-ban”, a fertődi Esterházy-kastélyban kezdtük. A díszes termek és a monumentális park mindenkit lenyűgözött – igazi időutazás volt ez a barokk kor fényűzésébe. Ezután megmásztuk a Lővérek lankáit, hogy a Károly-kilátóból csodálhassuk meg a várost és a környező tájat. Sopron jelképét, az ikonikus Tűztornyot kétféle arcáról is megismertük: Este: A kivilágított torony misztikus hangulatot árasztott a macskaköves utcák felett. Nappal: A magasból elénk tárult a belváros vörös tetős házainak labirintusa. Kisvonatra szálltunk, amivel kényelmesen, mégis hangulatosan jártuk be a történelmi negyedet. A kirándulás második fele az aktív kikapcsolódásról szólt. A bob pályán nem volt hiány nevetésből és sebességből, majd a délutánt egy izgalmas szabadulószobában zártuk. Itt az osztály bizonyította, hogy nemcsak a padsorokban, hanem a trükkös fejtörők megoldásában is remek csapatot alkotnak.

Köszönjük a kísérőtanárainknak, Nagy Kornélia és Weszelovszky Zsuzsa tanárnőknek, hogy lehetővé tették ezt a felejthetetlen két napot!