Kadétok Börzsönyben – 10.F

2026.05.11.

A Honvéd-Kadét program keretében 15 km-es túrát teljesítettünk. Zebegényből indultunk a kék plusz jelzésen. Kövesmezőtől a törökmezői turistaházig a kék vonal jelzést, majd onnan a zöld vonal jelzést követtük. A kirándulás változatos tájakon, kizöldült erdőkben és vadvirágos réteken vezet át. A törökmezői turistaháznál elidőztünk, és sokáig csodáltuk és simogattuk a kisnyuszikat. Egy darabig egy patak mentén vezetett utunk, melyen többször át kellett kelnünk köveken és faágakon egyensúlyozva.
A 10. F osztály fáradtan és élményekkel tele ért vissza a bájos településre, Zebegénybe.