Szakmai kirándulás 11.B – 2026.05.16.

A 11.B osztály 24 fővel május 16-án szakmai kirándulás keretében Nyíregyházára utazott. A 3 napos szakmai programot Takács-Kapot Ildikó tanárnő szervezte meg, aki a rossz időjárás ellenére igyekezett a tervezett programokat biztosítani az osztálynak. A nap a 3 órás vonatozás után a nyíregyházi reptér látogatásával kezdődött. A Tréner Kft pilótái már nagyon várták a diákokat, hogy még az eső előtt a sétarepülést lebonyolítsák, átélve a felszállás és leszállás élményét. A repülés után következett a hangár bejárására, itt közelebbről is megnézhették a tanulók a kiállított gépeket.

Vasárnap az Aquaris Élményfürdőben fürödtek, pihentek a gyerekek.
Hétfőn folytatva a szakmai programot Záhony állomásra utaztak vonattal, ahol Csőre Miklós Csomóponti főnök vezetésével megismerkedtek a váltókkal, és a széles nyomtávval. A lányok és fiúk lehetőséget kaptak a helyszíni állítású angolváltó és egyszerű váltó átállítására, megnézhették a záhonyi fűtőházat, valamint egy 628 mozdony vezetőállását és motorterét is. Ezt követően testközelből megnézték az üres hazatérő ukrán cementes kocsi áttengelyezését normál nyomtávolságról széles nyomtávolságra. A szakmai program után a Tűzvirág étteremben együtt megebédeltek, majd az IC-vel élményekkel telve utaztak Budapestre.

Köszönjük Vass Erika osztályfőnöknek és Takács-Kapot Ildikó tanárnőnek a felejthetetlen élményeket